Piedzīvo kukaiņu nakti!

Bioloģiskās daudzveidības nakts pasākums.

Sestdien, 22.maijā no plkst. 19.00 līdz 24.00 Bišumuižas parkā Rīgā notiks Bioloģiskās daudzveidības dienas noslēguma nakts pasākums, ko rīko starptautiskais žurnāls GEO sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāti un raidījumu “Vides Fakti”.

Bišumuižā – vienā no savdabīgākajiem galvaspilsētas parkiem – Dabas muzeja speciālisti pētīs augus, gliemežus, putnus, bet līdz ar tumsas iestāšanos (pēc plkst. 22.00) LU profesora Voldemāra Spuņģa vadībā ar gaismas lamatām tiks ķerti un pētīti kukaiņi.

Speciālisti, iepriekš apskatot Bišumuižas parku, ir atzinuši, ka tas patiešām ir unikāls ar savu bioloģisko daudzveidību, jo īpaši tāpēc, ka atrodas salīdzinoši tuvu pilsētas centram. Turklāt daļa no parka teritorijas ir kāpa, ko vairumā gadījumu skar erozija, bet šajā parkā tā joprojām saglabājusi savas biotopa funkcijas.

Bioloģiskā daudzveidība ir visu dzīvo būtņu – augu, dzīvnieku, sēņu un mikroorganismu – daudzveidība uz Zemes. Šīs dažādības apzināšanās vistiešākajā veidā ietekmē cilvēku attieksmi pret dabu. Turklāt jaunā ekonomika cenšas noteikt arī neskartās dabas resursu materiālo vērtību. Šī frāze var izklausīties ciniski, bet tikai līdz brīdim, kad noskaidrojam, kādas sekas var rasties, piemēram, lauksaimniecībā, izzūdot kādai no sugām. Piemēram, Kornelas universitātes pētnieku komanda ir aprēķinājusi, ka augļi no bišu apputeksnētajiem augiem gadā ienes 14,6 miljardus dolāru!

2010. gadu ANO  ir pasludinājusi par bioloģiskās daudzveidības gadu. Tam veltīti pasākumi notiek visā pasaulē, tajā skaitā arī visās valstīs, kur iznāk žurnāls GEO – ar mērķi izpētīt un uzskaitīt visdažādāko biotopu dabas daudzveidību. GEO pasākumus atbalsta Vācijas Federālā vides ministrija un Ekonomiskās sadarbības un attīstības ministrija.

Dalība pasākumā ikvienam interesentam ir bez maksas. Papildus informāciju par pasākumu varat saņemt pa tālruni 29110991 vai e-pastā, rakstot uz pr@lilita.lv.

GEO_plakats_mazaks

Raksts par tēmu GEO.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*