NOMAD.LV iesaka “NoMadI”

Vienpadsmit ārzemju un Latvijas izrādes bērniem un jauniešiem Starptautiskajā teātra festivālā “NoMadI”

Liepājā un Rīgā no 24. maija līdz 1. jūnijam


NoMadI_norvegi


Ar busu vai kājām, riteni vai vilcienu, ar klasesbiedriem vai ģimeni maija pēdējā nedēļā brauc skatīties teātri bērniem un jauniešiem Liepājā un Rīgā, kur norisināsies starptautiskais teātra festivāls “NoMadI”!


NoMadI_par mammamNoMadI_vasarassala

Festivāla nosaukums ietver sevī divas nozīmes.

Pirmkārt, “NoMadI” ir klejotāji un tieši tāpēc festivāla skatītāji tiks aicināti piedalīties aizraujošos iztēles ceļojumos izrādēs, kuras stāsta par tēmām, kas svarīgas ikvienam, neatkarīgi no vecuma.  Katra no festivāla izrādēm  var kļūt par sākuma punktu sarunām starp lielajiem un mazajiem skatītājiem, par ceļojumu vienam pie otra. Lai pastiprinātu klejošanas teātra “laukos” sajūtu, festivālā iekļautas dejas, jaunā cirka, drāmas, objektu, muzikālās, ēnu un improvizācijas izrādes.

Otrkārt, “NoMadI” nosaukumā ietverta vārdu spēle, kas norāda, ka tie, kas piedalās festivāla nav traki.  Varbūt tikai mazliet. Gan festivāla dalībnieki, gan organizatori tic, ka teātris spēj atrast mūsdienīgus un aizraujošus veidus kā sarunāties ar bērniem un jauniešiem.  Tāpēc katra no izrādēm piedāvās jaunu vai Latvijā neparastu izpratni par to, kas ir un kāds var būt teātris.

Dejas teātri sākusmskolas bērniem piedāvā Nīderlandes deju kompānija De Stilte. Izrādes Rotaļnieks Horeogrāfs Džeks Timmermans to veidojis ļoti rotaļīgu un spontanitātes piepildītu, atstājot daudz vietas skatītāju iztēlei, uzburot savā fantāzijā stāstus par trīs meiteņu ķildām un draudzību, par dzīves ritmu un jaunas dzīvības rašanos.

Kam4+, Kur un kad– Rīgā 26.05 plkst. 19.00 Dailes teātrī, Liepājā 27.05 plkst. 19:00 un 28.05. plkst. 13.00  Liepājas 5. Vsk, Rīgas ie 50

Improvizācijas teātri piedāvā Norvēģijas trupa Isenkram ar izrādi “Leļļu uznāciens”. Trīs aktieri ne tikai lūgs padomus bērniem par tālāko izrādes stāstu gaitu, bet iesaistīst tos kopīgā spēlē. Vai tas ir teātris, vai tikai joks? Kas to lai zina un…vai nav vienalga, ja vien bērniem tiek dota iespēja radīt. Bērni tiek lūgti ņemt uz izrādi līdzi savas rotaļlietas.

Kam bērniem no 5 – 10 gadiem, Kur – Mūris, Bāriņu iela 32, Kad – 29.05 plkst. 11:00 un 15:00

Jaunais cirks uz Liepāju atceļojis kopā ar igauņu grupu “Omatsirkus” un izrādi “Aplis”. Tā stāsta par cilvēkiem, kuri reiz sauca sevi par cirka ļaudīm. Viņi ceļoja no vietas uz vietu, cēla lielo cirka  telti un gadīja savus skatītājus. Kādu dienu uz izrādi atnāca maza meitene, viņa sita plaukstas un sauca: “Cik skaisti! Es gribētu, lai izrāde nekad nebeidzas!”. No tā brīža cirka ļaudis sāka savu mūžīgo ceļojumu.

Kam10+, Kur – Liepājas 5. Vsk., Rīgas ielā 50, Kad – 24.05 plkst. 19:00, 25.05 plkst. 13:00

Muzikāla klaunāde izrādē “Uvertīra”, kuru radījusi dāņu teātra trupa “Batida”.   Izrāde ir komisks un poētisks stāsts par kāda orķestra dzīvi. Tajā ir  vieta priekiem un bēdām, lielai laimei un nopietnai traģēdijai. Tomēr visam pāri – melodijas, kas liek smaidīt.

Kamvisai ģimenei, Kur – Vides māja ,Vites iela 10, Kad – 27.05 plkst. 20:00, 28.05 plkst. 17:00

Ēnu teātri pārstāvēs Santas Didžus iestudētā izrāde bērniem no trīs gadu vecuma “7 dienas. Genesis”, kuras aizraujošā  veidā pastāstīs vienu no stāstiem par pasaules rašanos. Izrāde ir kā milzīga bilžu grāmata, kurā katrs attēls ir dzīvs un kustīgs, tajā var ienirt kā jūrā, iebrist kā pļavā vai aizlidot kā putns debesīs.
Kam – 3+, Kur – Viesnīcas “Promenāde” zālē, Vecā ostmala 40, Kad – 24.05 plkst. 11:00 un 18:00, 25.05 plkst. 11:00 krievu valodā.

Objektu teātri varēs skatīties radošās apvienības “Nomadi” izrādē “Vasaras sala”, kas  kļūst par piedzīvojumu visai ģimenei.  Izrādes radošā komanda – Mārtiņš Eihe, Krista Burāne, Juta Vanaga un Kristīne Vītola izrādes centrālajai darbības vietai un arī tēlam – kādai mazai salai, piešķīruši bērnībā piedzīvotās emocijas un sajūtas.  Kam – Ģimenes ar 4 – 10 gadus veciem bērniem, Kur – Mūris, Bāriņu iela 32, Kad – 27.05 plkst. 11:00 un 28.05 plkst. 11.00  

Zīmējumu teātris un performances būs skatāmas Vara Klausītāja  izrādē Septiņas pasakas par Ņukucīti”, kurs sacerējis Aivars Neibarts.  Vienas stundas laikā bērni un pieaugušie piedzīvo improvizētu pasakas rašanos gan tekstuāli, gan arī ar zīmēšanas palīdzību.

Kam – 7+, Kur – Liepājas 15. Vsk., Kad – 26.05., 11:00, 14:00

Dramatiskās  izrādes piedāvā  vairāki teātri un režisori. Valters Sīlis no Nacionālā teātra iestudējumā “Par mammām”. Ko dara mammas, kad labi izplānotās bērna svinības pēkšņi draud izjukt?  Izrādās – raud, dusmojas, paslēpjas bēniņos un tur…sāk spēlēties. Izrāde apbalvota kā labākā izrāde bērniem 2008./2009. gada sezonā.

Kam –  4+, Kur -Viesnīcas “Promenāde” zāle, Vecā ostmala 40, Kad – 26.05 plkst. 14:00 un 17:00

Daugavpils teātra un režisora V. Jansona izrāde jeb fantāzija folkloras stilā pēc R. Blaumaņa pasakas motīviem “Velniņi” vienlaicīgi ir gan bērnu pasaka, gan filozofiska līdzība, kurā tiek runāts par pašām svarīgākajām cilvēka dzīves tēmām.

Izrāde apbalvota kā labākā izrāde bērniem 2007./2008. gada sezonā.

Kam – 5 +, Kur Liepājas teātris, Teātra iela 4, Kad- 24. maijs 13:00 un 17:00

Neatkarīgais teātris “Skatuve” piedāvā divas izrādes pusaudžiem – režisora I. Lūša iestudēto “Miskastes bērns” par pamestu meiteni, kas meklē savu ģimeni un V. Lūriņa darbu “Klase. XX gadsimts”, kas vēsta par laikmetu, kurā augstākā vērtība ir sastingušai dogmai.

Kam – 15+, Kur – Liepājas teātris, Teātra iela 4, Kad 25.maijs 13:00

Kam –15+, Kur – Liepājas teātris, Teātra iela 4, Kad – 25.05 plkst. 18:00

Festivālā piedalīsies vienpadsmit Latvijas un ārzemju profesionālie teātri ar dažāda žanra izrādēm cilvēkiem, kuri ir vai arī jūtas jauni.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*