Pievienojies akcijai GARĀ PUPA ar pašaudzētu garšaugu vai dārzeni podiņā!

Ir pētījumi, kas liecina, ka pašam audzēt savus dārzeņus pilsētas apstākļos ir viena no efektīvākajām darbībām, ko indivīds var veikt apkārtējās vides labā. Bez tam audzēšana ir vienkāršs veids, kā no jauna atklāt savas radošās spējas un redzēt, kā paša ieguldītās pūles sniedz acīmredzamus rezultātus!

gara pupa aug

Mēs esam sākuši audzēt paši un gribam iedrošināt ikvienu iesaistīties šajā vienkāršajā radīšanas procesā! Šobrīd veidojam GARĀS PUPAS kopienu un aicinām atsaukties cilvēkus, kas grib piedalīties audzēšanā un instalācijas tapšanā! Par GARĀS PUPAS dalībnieku var kļūt jebkurš, kas ir gatavs izaudzēt kaut ko GARAJAI PUPAI pie sevis mājās uz balkona, palodzes vai pagalmā. Mūsu vienīgie nosacījumi ir šādi: augs jāaudzē podā un tam jābūt uzturā patērējamam dārzenim vai garšaugam.

GARĀ PUPA ir akcija, kurā aicinām piedalīties ikvienu, kas pilsētas apstākļos jau audzē vai gribētu izaudzēt kādu dārzeni vai garšaugu! Mūsu mērķis ir 4.septembrī Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2010” laikā izveidot pilsētas centrā instalāciju no podos audzētiem dārzeņiem un augiem, kurus cilvēki paši audzē mājās uz palodzes, balkona vai  pagalmā!

akcijas garā pupa logo

Sākot ar 3.septembri aicināsim cilvēkus vest savus podiņus ar augiem uz Mākslinieku savienības māju 11. Novembra krastmalā 35. Te RIXC Mediju telpas sešus metrus augstajos logos podi tiks izvietoti uz sastatnēm, izveidojot zaļu sienu, kas naktī tiks izgaismota. Katrs iedzīvotāja atnestais pods ar pašaudzēto augu kļūs par svarīgu elementu kopīgajā mākslas darbā – jo vairāk būs podu, jo lielāka būs instalācija!

Lai pievienotos GARĀS PUPAS kopienai, lūdzam dalībniekus reģistrēties projekta mājas lapā www.garapupa.info, kur var iepazīties ar projekta gaitu, uzzināt par citiem dalībniekiem un apmainīties ar komentāriem.

Baltajā naktī GARĀS PUPAS instalāciju logos varēs apskatīt gan no ārpuses, gan iekšpuses, kur visas nakts garumā notiks dažādi pasākumi. Ar savu pieredzi dalīsies logu lauksaimniecības (window farming) kustības mākslinieki un aktīvisti no Eiropas, notiks prezentācijas un diskusijas. GARĀS PUPAS dalībnieki tiks aicināti uz kopā sanākšanu, kas noslēgsies ar mūziku un pavāru gatavotu maltīti no izaudzētajiem dārzeņiem.

Ar akciju GARĀ PUPA mēs gribam atgādināt par vērtībām, kas tradicionāli ir bijušas stipras Latvijas sabiedrībā un  balstās cilvēka vēlmē arī pilsētā nepazaudēt saikni ar dabu. Šobrīd Eiropā un ASV lielu popularitāti iegūst urbānā vai logu lauksaimniecība un pilsētas dārzkopība. Šīs ekoloģiskās kustības, kas nereti ir aizsākušās kā mākslas akcijas, ir kļuvušas par īstu mūsdienu sociālu un ekonomisku fenomenu. Latvijā pilsētnieki visos laikos ir pamanījušies audzēt noderīgas kultūras uz palodzēm un balkoniem, iekopt un uzturēt mazdārziņus gan nodrošinot sevi, gan nosakot Rīgas vizuālo tēlu. Mūsdienās šis ieradums ir sarucis patērētājkultūras ietekmē, kas piedāvā visu nopirkt gatavu. Globālā ekonomiskā un sociālā krīze mums šķiet īstais laiks atgādināt to, ka paša rokām paveiktais sniedz lielāko gandarījumu un arī šķietami ikdienišķa darbība, kurā ieguldītas rūpes, nes augļus.

GARĀ PUPA ir Latvijas Jaunā teātra institūta un Jauno mediju kultūras centra RIXC kopīgs projekts sadarbībā ar LU Botānisko Dārzu.

Projekts GARĀ PUPA ir starptautiskās platformas Imagine 2020 iniciatīvas sastāvdaļa, kas turpmāk ar mākslas un zinātnes projektu starpniecību arī Latvijā pievērsīs uzmanību klimata jautājumiem un cilvēkā rīcības ietekmei uz vidi.

Projektu atbalsta Rīgas Dome, LR Kultūras ministrija un EK programma „Kultūra”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*