VX Ziema 2011 – Latvijas Piedzīvojumu Klasika!

Tas bija sen. Tas bija sākumā. Ar to arī viss sākās… Kādā no 2001. gada februāra naktīm, ap pusnakti, Ainažos startēja pirmais piedzīvojumu skrējiens “VX Ziema”. Piedzīvojumu skrējiens skarbā nezināmajā – tā var raksturot šo pasākumu, kurš Latvijā aizsāka VX piedzīvojumu sacīkšu sēriju, kura radīja neskaitāmus sekotājus, daudzu gadu garumā pulcējot sportiska azarta pārņemtus piedzīvojumu meklētājus visā Latvijā. Savu dalību pirmajā “neprātīgā piedzīvojuma” sacensībā bija apstiprinājušas piecdesmit komandas, katrā no tām pa četriem dalībniekiem. Pilnu piedzīvojumu skrējiena “VX Ziema” distanci veica un finišēja ne tuvu visi…

Tieši piecus gadus vēlāk, 2006. gada februārī, izspēlējot ļoti līdzīgu, tomēr nedaudz atšķirīgu dēku klāstu, notika piedzīvojumu sacīkstes “VX Ziema Pro 2006”, kas izvērtās par skaitliski lielākajām ziemas piedzīvojumu sacīkstēm, kādas vien jebkad Latvijā līdz šim notikušas! Vairāk kā divi simti dalībnieku, vairāki desmiti tiesnešu un atbalstītāji no vienas puses, un skarbi ziemas laika apstākļi, sacīkšu starts īsi pirms pusnakts, jūras piekraste ar meldru pļavām, akmeņiem, mazo upju ietekām, un vairāk kā septiņdesmit kilometru, kas veicami kājām, no otras. Šāda mijiedarbības rezultātā radās ne mazums piedzīvojumu! Kas ir šie neprāši, kas uzdrīkstas pieņemt šādu izaicinājumu?! Visdažādāko vecumu, profesiju un sporta veidu pārstāvji, orientieristi, alpīnisti, ceļotāji. Tiem, kas šajās abās iepriekšējās sacīkstēs nepiedalījās, par tām nelielu ieskatu var sniegt komanda “Vides Filmu Studenti” (VFS), kas piedalījās gan “VX Ziema 2001”, gan “VX Ziema Pro 2006”, un par abām šīm sacīkstēm izveidoja brīnišķīgas video reportāžas!

Joprojām turpinās pieteikšanās uz piedzīvojumu skrējienu “VX Ziema 2011”! Šeit nomad.lv skatāms pats pirmais VX ziemas piedzīvojums tālajā 2001.gadā. Vēsturisks atskats uz nu jau 10 gadus senu notikumu? Nostalģiskas atmiņas? Iespējams. Tomēr daudziem tā būs pirmā iespēja iepazīties ar, neapšaubāmi, vienu no skarbākajiem izaicinājumiem Latvijas piedzīvojumu sporta vēsturē! Ziema, nakts, daudzas stundas ceļā… Vai Tava komanda piedalīsies? Nāc uz www.vx.lv un izaicini sevi!

Kristaps Liepiņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*