Sākums twitterī, bet fināls dabā!

Ieva un Matīss

„Interesanti liekas tas, ka šāds piedzīvojums mūsdienās sākas vienkārši ar vienu ierakstu Twitterī. Kad pieteicāmies pāris dienas ar nepacietību gaidījām uzaicinājumu. Uzaicinājums bija saņemts, tad tik ar lielu prieku sākām krāmēt mantas.” – Tā mēs satikām Ievu un Matīsu. Viņi ir jauni un aktīvi jaunieši no Kurzemes, tur kur sklandrauši ir iecienīti. Ikdienā viņi ir studenti, bet aktīvā atpūta visvairāk viņiem saistās ar iekštelpu klinšu kāpšanu, kā arī Matīss ir aizrautīgs makšķernieks.

Rudens lapu lietus un dzestrs rīts mūs sagaidīja Raiskumā, kur arī sākās mūsu šī mēneša piedzīvojums. Tur arī satiekam mūsu ekspertu un draugu Mareku Dombrovski, kurš ir Saliedēt.lv valdes loceklis un vadītājs. Ar plašu pieredzi dažādu sarežģītības pakāpju komandas treniņu vadīšanā, komandas veidošanā un saliedēšanā.

Mareks mūsu jauniešiem – Ievai un Matīsam ir sagatavojis uzdevumus saistībā ar izdzīvošanas tēmu Latvijā. Pirmais uzdevums ir izvēlēties un sagatavot līdz ņemamās mantas. Mūsu raidījuma viesiem tiek izstāstīts veicamais maršruts, kas pirmajā posmā iekļauj aptuveni veicamus 10km pa „Kvēpenes dabas valdzinājuma” taku.

 

Mantu saraksts

1.Guļammaiss
2.Nazis  10. Lukturīši
3.Virve  11.Soma
4.Pārtika 12.Trauki
5.Ūdens 13.Telefons
6.Drēbes 14.Karte
7.Pončo 15.Ūdens necaurlaidīgs maiss
8.Zāģis
9.GPS
Vai viņu sastādītais saraksts un somā saliktās lietas bija vispareizākā izvēle? To viņi saprata, jau nākamajā dienā.

Mantas saliktas somās, prāts priecīgs un gatavs pārgājienam ,un saule jau sāk sildīt dienu! Mēs dodam Matīsam un Ievai karti un norādām virzienu, viss pārējais ir viņu rokās. Kā pareizi orientēties kartē, šķiet ka Matīsam tā lieta nu galīgi nav sveša. Mūsu operatora pavadībā viņi jau bija ceļā.

Ejot gar Gaujas malu , tad atkal uz takas caur mežu, var izjust dabas harmoniju ,putnu dziesmās un koku šalkoņā, sajust meža elpu katrā Tevis spertajā solī.

Kāju veiklība, izturība un sabirušo lapu pavadībā dodamies augstu līdz virsotnei. Tur mūs sagaida Kvēpenes pilskalns.
Blakus bijušajai mežsarga mājai „Kvēpenes” nogāzē kuplo viens no dižākajiem Latvijas ozoliem. Lūkojāmies un domājām vai šis varētu būt slavenais pieclatnieka banknotes ozols. Vieni stāsta, ka tas atrodas Dundagas parkā, citi ka Zemgalē, vēl citi, ka tas ir šis ap 500 gadu vecais Kvēpenē. Šis lielais un kuplais aizrāva mūsu skatienus, bet turpat pēc dažiem simtiem metru ir vēl viens iespaidīgs skats.

Nomad.lv ar „Piedzīvojums dabā” uzsāk ko jaunu un svaigu! Mēs sagatavojam kastīti, noslēpjam to skaistā vietā, kā piemēram šis Rūsiņa kalns. Tu dodies dabā un sameklē to, iekšā dažādas vērtīgas lietas un galu galā liels pārsteigums! Kopā ar www.geocaching.com , mēs Jūs aicinām piedalīties slēpņošanā.

geo1Katru reizi dodoties piedzīvojumā, mēs noslēpjam kastīti kādā skaistā vietā, lai Tu to ieraudzītu. Tu noskaties raidījumu, iegūsti koordinātas, izlasi noteikumus nomad.lv mājaslapā un vari doties dabā, mums pa pēdām vai arī pa savu maršrutu – tā tava izvēle.
Atrodi kastīti un tur iekšā dārgumi. Katrā nomad.lv kastē ir 5 aproces ar īpašiem 4 ciparu kodiem uz tām. Atrodot kastīti paņem vienu aproci un izlasot nosacījumus ,kas pievienoti, ja izdari kā tur teikts, tad Tu tiec nomad.lv draugu pulkā. Jaunā gada sākumā būs liels Pārsteigums, ja būsi meklējis un atradis mūsu noslēptās kastītes. Lai veicas slēpņošanā!

Atrodi kastīti un tur iekšā dārgumi. Katrā nomad.lv kastē ir 5 aproces ar īpašiem 4 ciparu kodiem uz tām. Atrodot kastīti paņem vienu aproci un izlasot nosacījumus ,kas pievienoti, ja izdari kā tur teikts, tad Tu tiec nomad.lv draugu pulkā. Jaunā gada sākumā būs liels Pārsteigums, ja būsi meklējis un atradis mūsu noslēptās kastītes. Lai veicas slēpņošanā!

Ievu un Matīsu satiekam Vēverlīcī , kas ir iepretim Briedīšu iezim. Šo Briedīšu iezi vislabāk ir apskatīt no upes, jo objekts nav labiekārtots un nav pielāgots apmeklētājiem. Bet mēs to apskatījām no Gaujas labā krasta. Abi jaunieši bija izpildījuši pirmo uzdevumi un veikuši pārgājienu, mūsu eksperts Mareks atzina, ka Ieva un Matīss ir labi , ja ne pat ļoti labi orientējušies kartē un šo pārgājiena gabalu veikuši lieliski.
Šajā raidījumā esam izveidojuši divus slēpņus. Ievai ar Matīsu ir tā priekšrocība būt pirmajiem nomad.lv slēpņu meklētājiem un atradējiem. Viņi to arī izdara un iegūst savā īpašumā vērtīgās aproces.

 

rausiNaktsmītnes iekārtošanai ļoti nederējis ir Pončo, kas starp diviem kokiem veido nojumi, kas kalpos kā vēja un iespējams lietus sargs. Ieva ierīko ugunskuru, tikmēr Matīss nes kaudzēm egļu zarus , lai nosegtu no abām pusēm izveidoto nojumi. Abi divi uz zemes saliek arī vairākas kārtas no egļu zariem, lai pasargātos no aukstuma.
Mūsu eksperts Mareks aplūkojot naktsvietu ir apmierināts, bet Ievai un Matīsam iesaka vēl pastrādāt un sanest vairāk egļu zaru uz zemes. Abiem ir labi un silti guļammaisi, kas būs galvenais kas viņus pasargās no gaidāmā aukstuma naktī.Ieva ir parūpējusies par pārtiku, un mūs visus atnākot jau sacienā ar viņas iecienītajām konfektēm „Gotiņa” un protams sklandraušiem!

Bet ūdens šoreiz nav problēma par kuru būtu jāuztraucas, jo tepat netālu  lejup Kvēpenes pilskalna, pie stāvas smilšakmens klints iztek divi avotiņi, tālāk veidojot vienu avotu.
Viņiem vēl ir jāsanes egļu zari un vēlāk plāno doties aplūkot Kvēpenes alu. Šī ala ir viena no garākajām alām Latvijā. Mēs paši jau ielīdām 20m dziļumā, kopējais alas eju garums ir aptuveni 60m.
Censoņiem atstājam videokameru, lai iemūžinātu viņu emocijas pirmoreiz paliekot zem klajas debess, paštaisītā naktsmītnē.

Sāk jau satumst un Ievu ar Matīsu atstājam vienus. Paši dodamies tepat netālu uz savu naktsvietu. Cerējām, ka viņi būs iekārtojuši savu nojumi vēl siltāku, ar vairāk egļu zariem, jo domājām, ka rītu sagaidīsim ar salnu.
Pienāca rīts un mēs agri modušies esam pārsteigti! Rīts ir dzestrs, bet no salnas ne miņas.

 

Ņemot vērā mūsu padomus Ieva un Matīss vienu guļammaisu paklājuši apakšā kā paklājiņu un abi ielīduši vienā, kā rezultātā arī silti pavadījuši vēso nakti. Arī lietu saraksts ir mainījis secību. Visaugstāk cēlusies kartes nepieciešamība, no 14. vietas uz 1. Abi sapratuši, ka visu iepriekšējo dienu, pārgājiena laikā orientējušies tikai pēc kartes, un tāpēc karte ieņem pirmo vietu lietu sarakstā lai izdzīvotu mežā.
Nedaudz no Ievas un Matīsa pārdomām par piedzīvoto:
„Bija patīkami arī tas, ka mums tika uzticēta kamera, nezinām cik no tā visa safilmētā materiāla būs derīgs. Bija interesanti piedalīties filmēšanas procesā. Devāmies naksnīgā pastaigā, mēģinājām to nofilmēt, bija ļoti jautri. Nakts zem klajas debess bija burvīga. Varējām padomāt kā būs labāk gulēt un mazliet uzlabot savus izdzīvošanas instinktus.
Uzaustot saulei atkal sagaidījām nomad komandu , pārspriedām nakts un vakara piedzīvojumus. Visā procesā viss skumjākais bija mantu krāmēšana un apzināšanās, ka viss beidzies. Nepavisam negribējās doties prom. Abi uzskatam, ka Nomad.lv ir vissuperīgākais darbs. Bija patīkami ar jums sadarboties. Paldies, ka devāt iespēju ar jums iziet dabā. Varētu to darīt katru reizi. Cerams, ka varēsim to kādreiz atkārtot un Jūs mūs uzaicināsiet uz vēl kādu Piedzīvojumu dabā. Kopā iegūtās emocijas mūs uzlādēja nepajokam!”

 

 

 

 

 

Komentāri par “Sākums twitterī, bet fināls dabā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*