Ko ienes ⇄ to iznes

Nomad.lv īsteno sabiedrību izglītojošu kampaņu „Ko ienes – to iznes”

Nomad.lv komanda šī gada LTV1 raidījumu cikla „Piedzīvojums dabā” ietvaros ir uzsākusi sabiedrību izglītojošu kampaņu „Ko ienes – to iznes”. Kampaņas laikā dažādās atpūtas vietās pie Latvijas upēm, ezeriem un jūras tiek izvietotas informējošas plāksnītes, aicinot atpūtas vietas apmeklētājus aiz sevis atstāt tīru un sakoptu vidi. Pirmās informatīvās plāksnītes Nomad.lv komanda izvietoja šī gada pavasarī Kurzemē, pie Engures un Irbes upes.

Jau vairāk nekā 15 gadus Nomad.lv komanda veido dažādus dabas tēmām veltītus raidījumus un pastāvīgi saskaras ar šo problēmu pārgājienu takās, upju laivotāju piestātnēs un atpūtas vietās, kas ir izveidotas gan ar pašvaldību, gan uzņēmumu, gan ES struktūrfondu finansējuma palīdzību.

Raidījuma vadītājs Jānis Kļaviņš skaidro kampaņas ideju: „Mēs aicinām laivotājus un pārējos ceļotājus, kuri apmeklē labiekārtotās atpūtas vietas un tūristiem domātās apmetnes, neatstāt savus atkritumus tur novietotajās miskastēs, bet aizvest sev līdzi un pēcāk izmest konteineros. Ja atkritumus atstāj miskastēs, tad jau vienas dienas laikā vējš, putni un zvēri miskastes saturu iznēsā plašā meža vai pļavu teritorijā un piesārņo dabu.”

Šīs akcijas mērķis ir mudināt atpūtas vietu apsaimniekotājus vispār neizvietot miskastes, lai tūristiem nerastos vēlme tajās kaut ko ievietot vai nolikt blakus, ja tās ir pilnas. Savukārt ceļotājiem likt aizdomāties – ja viņi ir spējuši līdz atpūtas vietai nogādāt pārtiku, tad arī atkritumus jāspēj aiz sevis sakopt un aizvest līdzi. Nomad.lv komanda, balstoties daudzos gados pieredzētajā, uzskata, ka labiekārtotā atpūtas vietā var būt nojume, ugunskura vieta, soliņi un galdi, bet miskaste nav nepieciešama apsaimniekošanas ierobežojumu dēļ.

Raidījuma režisors Sandris Jūra stāsta: „Apsaimniekošanai veltītie resursi ir milzīgi. Vieniem to paveikt izdodas labāk, bet citiem – sliktāk, taču cilvēkiem vajag apzināties, ka pat vienas dienas laikā viņu atstātie atkritumi apkārtējai videi izdara ļoti lielu kaitējumu.”

Nomad.lv komanda pateicas visiem cilvēkiem, kuri, atsaucoties akcijai, izvieto kampaņas plāksnītes sev zināmajās atpūtas vietās, kā arī Valsts meža dienestam un Dabas aizsardzības pārvaldei.

Īpašs paldies Slīteres kolektīvam no Dabas aizsardzības pārvaldes, kura, pievienojoties šai iniciatīvai, noorganizēja tikšanos ar Irbes upes baseina laivu nomniekiem, lai apspriestos par atkritumu savākšanu un to, kā veicināt laivu nomātāju apziņu atvest atkritumus atpakaļ nevis atstāt tos upes krastos.

Izglītojošās kampaņas „Ko ienes – to iznes” plāksnīte ir lejupielādējama šeit: http://www.nomad.lv/?page_id=10281
Visus raidījumus “Piedzīvojums dabā” HD kvalitātē vienkopus var apskatīt www.nomad.lv

Papildu informācija:
Jānis Kļaviņš
29490029 vai janis@exl.lv
www.nomad.lv
www.facebook.com/nomad.lv

2 komentāri par “Ko ienes ⇄ to iznes

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*